Najlepsze atrakcje w Indonezji

Indonezja to piękny kraj o bogatej kulturze, wielu ciekawych miejscach i pełen egzotycznych doświadczeń. Co wybrać spośród tylu atrakcji, jeśli w Indonezji mamy tylko ograniczony czas?

Pierwszym punktem w tym pięknym kraju będzie z pewnością podziwianie rzadkich gatunków zwierząt, niewystępujących nigdzie indziej na świecie. Jednym z nich jest orangutan. Występuje on w Bukit Lawang, na Sumatrze. Jest to jedno z ostatnich miejsc na ziemi w którym występuje ten piękny i ciekawy gatunek. Można więc wybrać się na spacer po zachowanym tam naturalnym lesie deszczowym i na własne oczy zobaczyć ten gatunek o tak niewielkiej populacji. Możemy również pojechać do Parku Narodowego Komodo, gdzie mamy jedyną na ziemi okazję na zobaczenie największej na świecie jaszczurki - warana z Komodo. Warany to piękne, ale niebezpieczne zwierzęta więc obserwując je zachowajmy szczególną ostrożność i nie podchodźmy blisko go jaszczurek.

Atrakcje w Indonezji

Indonezja słynie z wulkanów. Urozmaicają one jej krajobraz i tworzą okazje do doświadczania rzeczy, jakich nie możemy doświadczać w Europie. Wspinaczka po górach wulkanicznych to cudowne doświadczenie. Jeśli wyruszymy odpowiednio wcześnie, będziemy mieć szansę na ujrzenie wschodu słońca pośród tych majestatycznych wzniesień. Poza wspinaczką wulkany dają nam także możliwość oglądania a nawet zanurzania się w wodach jezior wulkanicznych. Największe na świecie jezioro wulkaniczne znajduje się właśnie w Indonezji. Jest to jezioro Toba o powierzchni 1707 m2. Zanurzenie się w jego czystej wodzie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

 

Będąc w Indonezji nie możesz nie skusić się na zakupy. Kraj ten uważany jest za zakupowe serce Azji. Można znaleźć tu zarówno ekskluzywne butiki ze światowymi markami jak również lokalne targi sprzedające piękne rękodzieło. Skoro już o rozrywkach mowa, Indonezja jest świetnym miejscem do wieczornych rozrywek, szczególnie Kuta - miejsce na Bali będące prawdziwym imprezowym centrum, które nigdy nie śpi. Obejrzyjmy również puppet show, czyli przedstawienie teatrzyku lalkowego - bardzo popularnego w całej Azji. Każdy kraj i obszar posiada swoją własną odmianę puppet show, z własnymi lalkami i dekoracjami. Na Jawie najpopularniejszy jest teatr cieni - wayang kulit, oraz lalki drewniane - wayang golek.

 

Indonezja świetnie nadaje się do aktywnego wypoczynku. Jest to doskonałe miejsce dla surferów, zarówno tych zaawansowanych, jak i dopiero uczących się. Ogromne fale najczęściej pojawiają się wokół indonezyjskich wysp: Mentawai, Bali, Lombok czy Panaitan. Można również spróbować nurkowania - na Komodo lub na wyspach Raja Apmat czy Togian występują cudowne podwodne krajobrazy które zdecydowanie warto zobaczyć.

 

Wreszcie, by poczuć ten kraj wszystkimi zmysłami, koniecznie trzeba podczas pobytu w Indonezji skosztować duriana, czyli "króla owoców". Choć spotyka się go w całej Azji Południowo-wschodniej, owoc ten wywodzi się właśnie z Indonezji. Mimo odpychającego zapachu durian ma cudowny smak, bez poznania którego wyjazd do Indonezji byłby z pewnością niedopełniony.