Najpiękniejsze miasta w Indonezji

​Indonezja jest jednym z największych i najbardziej zróżnicowanych krajów na świecie. Niewiarygodne, naturalne krajobrazy, w tym wspaniałe widoki na ocean, a także wulkany, góry i wzgórza, można znaleźć na terenie całego kraju. Bogata pod względem historycznym i kulturowym Indonezja oferuje turystom wiele urokliwych miast, z których 5 umieściliśmy na naszej liście. To tylko jedne z wielu interesujących miejsc na mapie Indonezji. 

Bukittinggi
Bukittinggi to urokliwe małe miasteczko położone w zachodniej Sumatrze. Bukittinggi oferuje piękne widoki na pobliskie wspaniałe góry i przepiękny kanion. Ciekawe aleje, kolorowe targowiska i smaczne uliczne potrawy znajdziemy wokół wieży zegarowej, najbardziej charakterystycznego budynku w Bukittinggi. To małe miasto jest również prawdziwym centrum kultury. Pielęgnuje i zachowuje tradycje oraz zwyczaje etnicznej grupy malajskiej Minang. W niewielkiej odległości od centrum miasta turyści mogą zwiedzić lokalne wioski z domami, które są przykładem tradycyjnej architektury Minang.

Yogyakarta
Yogyakarta, popularnie nazywana Jogja, jest jednym z najbardziej urokliwych miast w Indonezji, gdzie turystów przyciąga przede wszystkim lokalna kultura. Posiada niekończące się wąskie uliczki. W jej zaułkach można się zgubić podczas wyszukiwania interesujących dzieł sztuki, straganów, marionetek, batików i wyrobów złotniczych. Bez wątpienia Jogja jest głównym ośrodkiem kulturowym i historycznym w Jenie. Jest to również brama do najpiękniejszych i najbardziej znanych świątyń w kraju: Prambanan i Borobudur. Wizyta w tym niezwykłym mieście to podróż w przeszłość do dwóch największych królestw, jednego buddyjskiego, a drugiego hinduskiego.

Bogor
Niedaleko Dżakarty znajduje się Bogor, który jest doskonałym miejscem na weekend dla mieszkańców Dżakarty. Miasto jest bardzo urocze, relaksujące i zielone. Znajdują się tu słynne ogrody botaniczne, otoczone pięknymi plantacjami herbaty i pasmo górskie Puncak. Oprócz spacerów po ogrodach botanicznych, wycieczki safari i zbierania jagód, loty paralotnią nad Puncak to jedne z najbardziej popularnych zajęć, w które turyści angażują się podczas wizyty w Bogor.

Bandung
Położone na wschodniej Jawie, Bandung jest jednym z najciekawszych i najpiękniejszych miast w Indonezji, często określanym, jako Paryż z Jawy. Miłośnicy przyrody będą zahipnotyzowani malowniczymi krajobrazami w okolicach zielonego miasta Bandung, a amatorzy pysznego jedzenia znajdą tutaj rozmaite lokalne potrawy. Nie zabraknie również atrakcji, dla osób zainteresowanych kulturą i sztuką. Bandung słynie z licznych galerii i występów z wykorzystaniem Angklung, tradycyjnego indonezyjskiego instrumentu, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO.

Malang
Położone na wschodniej Jawie, Malang to wspaniałe, chłodne i czyste miasto w Indonezji, które kiedyś było siedzibą Królestwa Mataram. Jest to również miasto, które odegrało ważną rolę w historii, co znajduje odzwierciedlenie w wielu pozostałościach historycznych, rozrzuconych po całym mieście. Bogate w kulturę lokalną, Malang ma wiele świątyń, które przyciągają turystów lokalnych i zagranicznych. Oprócz pięknych zabytków architektonicznych, w mieście nie można pominąć niesamowitych plantacji herbaty, wodospadów i gór. W Malang znajduje się także wiele pięknych plaż, takich jak Balekambang, Ngliyep i Sendang Biru.