6 rzeczy, które możesz robić na Bali w deszczowy dzień

Bali kojarzy nam się z piękną pogodą, gorącym powietrzem słońcem opalającym nasze ciała podczas plażowania. Jednak nawet w takim raju, jak Bali od czasu do czasu zdarzają się deszczowe dni. Jesteśmy przecież w Indonezji, gdzie pora deszczowa jest jednym z sezonów pogodowych. Nie pozwólmy, by deszcz zrujnował nasz długo wyczekiwany urlop. Kiedy wejdzie nam w paradę omińmy go po prostu szerokim łukiem i wybierzmy jedną z ciekawych atrakcji, w których deszcz w ogóle nie przeszkadza.

Skorzystaj z zabiegów leczniczych
Tradycyjne balijskie zabiegi SPA są jednymi z najlepszych rzeczy, jakie Wyspa Bogów ma do zaoferowania. Deszczowe dni zapewniają jeszcze bardziej swobodną atmosferę i pozwalają bez wyrzutów sumienia, że marnujemy cudowną pogodę, cieszyć się rozmaitymi zabiegami wellnes, wzbogaconymi tropikalnymi składnikami i elementami aromatycznymi. Poddajmy się im całkowicie, a doświadczymy, czym jest prawdziwy relaks. 

Zapisz się do szkoły gotowania
Jeśli uważamy, że kuchnia balijska lub indonezyjska nie ma sobie równych, skorzystajmy z okazji i zdobądźmy przynajmniej podstawową wiedzę i umiejętności związane z przygotowaniem balijskich specjałów. Możemy wziąć lekcję u najlepszych szefów kuchni w Casa Luna lub Paon Bali Cooking Class. Gdy wrócimy z wakacji z pewnością zaskoczymy rodzinę i przyjaciół przepysznymi potrawami w egzotycznym wydaniu.

Dołącz do klasy jogi
Bali to nie tylko raj dla surferów. Ta wyspa jest również prawdziwą przystanią jogi. Na każdym kroku spotkamy tu fantastyczne szkoły jogi. Część z nich znajduje się pod dachem, ale niektóre działają również na świeżym powietrzu. Można, zatem ćwiczyć z cudownymi balijskimi krajobrazami w tle. Skąpane w deszczu Bali również jest bardzo atrakcyjne. 

Skuś się na nurkowanie i snorkeling
Deszcz w ogóle nie będzie nam przeszkadzał, gdy będziemy głęboko pod wodą. Bali posiada wiele fantastycznych miejsc do nurkowania. Podczas podwodnych wypraw można podziwiać bogactwo tutejszej morskiej flory i fauny. Najważniejsze, że prawie każdy może nurkować. Nie musimy być doskonałymi pływakami. Wystarczy być gotowym na wspaniałą przygodę. Jeżeli potrzebujemy wsparcia dostępne są kamizelki ratunkowe, pływaki i kombinezony. Dzieci uwielbiają nurkowanie, więc pozwólmy im zakosztować tej cudownej atrakcji podczas rodzinnych wakacji na Bali. Przekonamy się, z jakim zaangażowaniem i przejęciem będą potem opowiadać o podwodnej przygodzie, kiedy przyjdzie im opisać kolory, kształty i zachowanie rozmaitych ryb i stworów morskich.

Poznawaj smaki balijskiej kuchni
Bali ma niekończący się wybór wspaniałych restauracji, w których możemy zaspokoić nie tylko swój apetyt, ale i ciekawość egzotycznych smaków. W deszczowy dzień cieszmy się, zatem się specjałami lokalnych restauracji. Wyjdźmy poza menu międzynarodowe. Wybierając restaurację możemy kierować się również jej lokalizacją. Wiele z lokali zapewnia widoki na ocean, góry lub wybrzeże. Krajobrazy Bali pozostają nadal piękne, nawet, jeśli pada deszcz.

Naucz się lokalnej sztuki i rzemiosła
Bali, a przede wszystkimUbud ma wiele warsztatów i studia, w których turyści mogą nauczyć się różnych rzeczy. Muzeum ARMA oferuje tradycyjne zajęcia taneczne, Studio Perak uczy turystów, jak robić srebrną biżuterię, a Sari Api Ceramics Studio ma zajęcia z ceramiki. Również dla dzieci przygotowuje się tutaj wiele kursów i zajęć.