Bali - dlaczego warto ją odwiedzić?

Co przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o "Wyspie Bogów"? Miejsce w pobliżu raju i wypełnione surrealistycznym pięknem…W ten sposób ludzie postrzegają wyspę Bali i trudno się z nimi nie zgodzić. Prawie wszyscy od pierwszego wejrzenia zakochują się w tej magicznej wyspie. Istnieje wiele różnych powodów, aby odwiedzić Bali. Egzotyczne krajobrazy, cudowna pogoda, styl życia jej mieszkańców, pyszne jedzenie, atrakcje turystyczne i fascynujące dziedzictwo kulturowe przyciągają tu co roku turystów z całego świata. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zatrzymać się na tej magicznej wyspie i doświadczyć jej samemu!

Niezwykłe cuda natury
Niezależnie od tego, czy są to klify Uluwatu, mroczne białe piaszczyste plaże w Nusa Dua czy tarasy ryżowe Ubud, atrakcje przyrodnicze wyspy zachwycają miłośników natury. Ilość naturalnych cudów na Bali jest niewiarogodna. Do must-see należy również wulkan Mount Batur. Większość turystów wędruje po stromych ścieżkach na szczyt od drugiej nad ranem, aby znaleźć się w doskonałym punkcie widokowym podczas wczesnego wschodu słońca. Mimo ogromnego ruchu turystycznego przyroda Bali nie jest nadmiernie eksploatowana i oferuje autentyczne doświadczenia.

Poszukiwanie wewnętrznego spokoju
Dzięki tej autentyczności, turyści mogą poczuć się na Bali jak w domu. Jest to prawdziwie spokojne miejsce, gdzie można zrelaksować się i odetchnąć nieco od codziennych problemów zawodowych i domowych. Czas, terminy, pilne telefony, sprawy niecierpiące zwłoki przestają mieć tutaj znaczenie. Możemy skupić się na sobie i swoich doświadczeniach. Relaksowi sprzyjają wszelkie udogodnienia typu wellness. Bali znane jest także z jogi. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym miłośnikiem jogi czy już wieloletnim praktykiem...Bali z zadowoleniem przyjmuje wszystkich! Na plażach wciąż można znaleźć sekretne zakątki i oddać się błogiemu lenistwu, korzystając ze słońca, krystalicznie czystej wody i miękkiego, złocistego piasku.

Raj dla fanów zdrowej żywności
Świeże owoce i warzywa w Europie są dosyć drogie. Dotyczy to zwłaszcza owoców egzotycznych, sprowadzanych z tropikalnych krajów. Płacimy za nie wysokie ceny, a ich smak nie jest w stanie dorównać tym, rwanym prosto z drzewa. W Bali możemy spotkać się z niesamowitą ilością zdrowych i świeżych dań. W każdym zakątku można znaleźć naczynia z acai, sklepy ze świeżymi sokami, kawiarnie wegańskie i ekologiczną żywność. Nie ma żadnych ukrytych składników, a owoce i warzywa są tak kolorowe! Zamiast kawy na śniadanie można napić się wydobytej właśnie z orzecha wody kokosowej i poczuć jej rewitalizujące właściwości.