Indonezja: Seminyak

Powodów, by pojechać do Indonezji jest wiele - dzisiaj powiemy o jednym z nich, czarującym kurorcie - Seminyak. Ta miejscowość, która położona jest na najpopularniejszej i najbardziej pożądanej przez turystów wyspie, Bali, w ostatnich latach bardzo się rozwinęła i ma do zaoferowania naprawdę dużo atrakcji. Znajdziecie tu wszystko, czego potrzeba by mieć relaksujące i ciekawe wakacje, od zatrzęsienia restauracji, które serwują świeże owoce morza, przez luksusowe hotele, plaże stworzone do surfingu czy nurkowania, aż do wielu atrakcji dla rodzin z dziećmi.

To miejsce dla tych, którzy cenią sobie spokój
Jeśli podróżujesz z rodziną lub wolisz unikać imprezowych kurortów, Seminyak będzie dla ciebie idealnym miejscem. Jest dużo spokojniejszy i kameralny niż sąsiadująca z nim Kuta, w której życie toczy się 24 godziny na dobę. W Seminyak bez problemu odpoczniesz na białym piasku na plaży i dobrze się wyśpisz w nocy. Jeśli jednak jedziesz na Bali, musisz mieć świadomość, że spotkasz tu tłumy ludzi - w końcu w Indonezji mieszka około 250 milionów ludzi, w tym 130 milionów na Jawie i około 9 milionów na Bali. Dodając do tego tysiące turystów, można sobie wyobrazić, że mówiąc, że jakieś miejsce jest spokojniejsze od innego, chodzi o to, że turystów jest po prostu mniej.

Ekskluzywna
Seminyak należy również do droższych kurortów na Bali. O ile o całym Bali mówi się, że ma wyższe ceny niż inne indonezyjskie wyspy, Seminyak nastawiony jest na turystów z grubszym portfelem. Cały kompleks wypoczynkowy jest naprawdę ekskluzywny i możemy mieć pewność najwyższej jakości wszelkiego rodzaju usług - od kulinarnych, po te relaksujące. Koniecznie wybierzcie się na masaż balijski. Cała wyspa słynie właśnie ze świetnych masaży, a salony masażu można spotkać tutaj tak często, jak w Polsce fryzjerów. Co sprawia, że masaż balijski jest wyjątkowy? Przede wszystkim tradycja i technika, która czerpie z medycyny chińskiej i indyjskiej - ugniatanie skóry, gładzenie, akupresura, rozcieranie czy - bardzo znana w całej Tajlandii - refleksoterapia. Po takim masażu nasz organizm jest pobudzony i zrelaksowany. Celem takiego masażu jest osiągnięcie stanu harmonii pomiędzy ciałem i duszą. Balijskie salony masaży pachną najrozmaitszymi olejkami, które mają nas relaksować i uspokoić. Poleca się też masaże stóp albo masaże gorącymi kamieniami.

Świetne miejsce dla surferów
Seminyak, jak już wspomnieliśmy, to świetne miejsce dla surferów. Znajdują się tutaj profesjonalne szkoły surfowania i wypożyczalnie sprzętu prowadzone przez ludzi z całego świata. O Bali można powiedzieć, że jest bardzo "europejska", ponieważ wielu Europejczyków postanowiło przeprowadzić się tutaj na jakiś czas - również więcej turystów z Europy i zachodu upodobało sobie to miejsce, niż np. Australijczycy czy Nowozelandczycy, chociaż akurat oni mają gdzie surfować.

Inne atrakcje w kurorcie Seminyak
Po pierwsze, Monkey Forest. Małpi Las w Ubud nie jest tylko miejscem turystycznym. Jego pełna nazwa Sacred Monkey Forest Sancturary w pełni oddaje jego rolę - park, który jest połączony z kompleksem hinduistycznych świątyń. Zaprojektowano go w myśl filozofii harmonii człowieka z naturą i pogłębianiem życia duchowego. Dzięki modlitwie i kontemplacji w tym świątyniach należących do tego parku, możemy nawiązać silniejszą więź nie tylko z innymi ludźmi, ale i z naturą, zwierzętami oraz bogami. W samym parku natkniemy się na piękne posągi bóstw, co robi niesamowite wrażenie w połączeniu z gęstą dżunglą. Nie zapomnijmy również o małpach, które licznie zamieszkują to miejsce i są traktowane przez miejscowych jako święte zwierzęta. Małpy, makaki, są przyzwyczajone do obecności ludzi i część z nich chce nawiązać bliższe relacje z turystami, większość natomiast pozostaje w zaciszu, gdzie może obserwować przechodniów. W Małpim Parku hoduje się również rośliny potrzebne hinduistom do rytuałów.
Po drugie, Świątynia Pura Taman Ayun. Mówi się o niej jako o jednej z piękniejszych świątyń na całej wyspie. To, co ją wyróżnia spośród innych świątyń - to piękne ogrody, którymi jest otoczona. Została zbudowana według porządku hinduistycznego, czyli w tej sposób, by odzwierciedlić ich patrzenie na świat - składa się z trzech części: nieczystej i demonicznej, ludzkiej oraz boskiej, a najważniejszym miejscem jest święty dziedziniec. Została wzniesiona w XVIII wieku.
A po trzecie, przez Denpasar. Denpasar jest stolicą Bali, gdzie można się wybrać wieczorem po całym dniu spędzonym na plażach. Stolica tętni życiem i oferuje mnóstwo zakątków do zwiedzania. Liczne muzea, zabytki i historyczne punkty są rajem dla miłośników historii. Poza tym można się tu pobawić w klubach i zaprzyjaźnić z lokalnymi mieszkańcami. Polecamy niepowtarzalne pałace do zwiedzenia!