Dżakarta - co musisz w niej zobaczyć?

​Dżakarta jest jednym z największych miast świata. Stolica Indonezji wśród drapaczy chmur, mrowia mieszkańców i wszechobecnego hałasu skrywa wiele fascynujących, historycznych miejsc, które przetrwały próbę czasu, a teraz rzucają światło na początki Indonezji. Dżakarta oferuje również wiele nowoczesnych obiektów, od muzeów, po ogromne parki rozrywki z mnóstwem atrakcji. Oto miejsca, które warto tu zobaczyć:

Taman Mini Indonesia Park
Ten wyjątkowy park rozrywki to świetny sposób na spędzenie dnia w Dżakarcie, gdzie można dowiedzieć się sporo o różnorodności kulturowej archipelagu indonezyjskiego. Wiele pawilonów prezentuje unikalną architekturę, tradycyjne kostiumy i sztukę artystyczną różnych wysp. W miejscu tym zlokalizowano liczne muzea, ogród kwiatowy, park ptaków, park wodny, bibliotekę, teatr oraz kino IMAX

Galeria Narodowa Indonezji
Miłośnicy sztuki mogą spędzić czas w Galerii Narodowej, muzeum i centrum sztuki w Centralnej Dżakarcie. Zgromadzono tu ponad tysiąc dzieł sztuki krajowych i zagranicznych artystów. Stałe wystawy obejmują rzeźby i malowidła znanych artystów indonezyjskich, takich jak Raden Saleh i Nyoman Lempad, a w trzech ogromnych salach sztuki organizowane są regularnie wystawy tymczasowe. W obiekcie znajduje się również biblioteka i specjalne laboratorium do renowacji znaczących dzieł sztuki.

Stare Miasto w Dżakarcie
Stare Miasto w Dżakarcie jest często określane, jako Kota Tua. To chyba jedno z najciekawszych miejsc. Na każdym kroku spotkamy w Kota Tua kolonialne ślady. W całym mieście można podziwiać budynki o architektonicznych cechach minionej epoki, a większość muzeów w Dżakarcie znajduje się właśnie tutaj. Trwają starania o odbudowę zniszczonych struktur miasta, które mają na celu włączenie starego miasta na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ogród Zoologiczny Ragunan
Ogród zoologiczny Ragunan jest głównym ogrodem zoologicznym w Dżakarcie, który znajduje się w dzielnicy Pasar Minggu, w południowej części miasta. Ogród zoologiczny powstał przed ponad stuleciem w okresie kolonialnym, a obecnie jest domem dla 3000 gatunków zwierząt z Indonezji i całego świata! Okoliczne tereny leśne sprawiają, że podziwiać można tutaj spacerujące po wielkich przestrzeniach liczne okazy zwierząt, w tym rdzenne gatunki takie, jak warany z komodo, orangutany, tapiry, tygrysy sumatrzańskie oraz wiele niespotykanych, tropikalnych ptaków.