Najpiękniejsze miejsca w Indonezji

Indonezja jest krajem bogatym w różnorodność kulturową, zamieszkałym przez około 300 grup etnicznych, którego mieszkańcy posługują się 700 językami. Jest to również jeden z największych krajów na świecie, liczący około 17500 wspaniałych wysp z pośród, których wiele pozostaje nieodkrytych. Przedstawiamy 3 wyjątkowo piękne miejsca w tym cudownym kraju.

Płaskowyż Dieng
Powstały po erupcji wulkanu Prau, płaskowyż Dieng położony jest na wysokości 2000 metrów nad poziomem morza. Jego lokalizacja sprawia, że jest to jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Indonezji, a zmiana krajobrazu jest łatwo zauważalna, w porównaniu do okolicznych równin. Największe atrakcje turystyczne to zwiedzanie wielobarwnego jeziora oraz kipiących historią starożytnych świątyń hinduistycznych. Jest tu zupełnie inaczej, niż w pozostałych częściach Jawy. Wędrując pośród malowniczych wzgórz, przechodząc przez piękne plantacje i oddychając świeżym powietrzem, możemy podziwiać górzysty horyzont.

Jezioro Maninjau
Jezioro Maninjau położone jest w Zachodniej Sumatrze, trochę na uboczu, w regionie, gdzie wciąż można znaleźć wiele niespotykanych naturalnych cudów. Jezioro znajduje się w kraterze wulkanicznym, 461 metrów nad poziomem morza. Aby dotrzeć do tego miejsca trzeba pokonać stromą drogę wiodącą od Bukittinggi. Liczne zakręty odkrywają co chwilę zapierające dech w piersiach widoki na błękitne jezioro i otaczające je wzgórza. Jezioro Maninjau jest jednym z najbardziej spokojnych i cichych miejsc w kraju, z dala od zgiełku dużych miast. Obszar jest jednym z najlepszych miejsc do wypoczynku, przywrócenia wewnętrznego spokoju i kontemplacji powolnego tempa życia.

Raja Ampat
Kolejne przepiękne miejsce Indonezji znajduje się głęboko pod wodą. Położony w Papui, archipelag Raja Ampat, składający się z ponad 1500 małych wysp, jest miejscem marzeń każdego nurka. Podwodna sceneria jest niezwykle piękna i zawiera jeden z najbogatszych ekosystemów raf koralowych na ziemi. Miejsce to jest domem około 1300 różnych gatunków ryb, 530 gatunków raf koralowych oraz około 700 gatunków mięczaków! Wyspy pozostają odległe i trudno dostępne, co czyni je stosunkowo niezakłóconymi przez ludzką ingerencję. Dla wielu to prawdziwy raj na ziemi.